Pera Arabuluculuk Merkezi

Hakkımızda

Merkezimiz, alanında uzman ve donanımlı kadrosu ile taraflar arasındaki ihtilafların çözümünü sağlarken sürdürülebilir kalıcı çözümlerin ve toplumsal barışın sağlanmasına hizmet etmek amacıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

Arabuluculukta uzun yıllarda edinilen bilgi, birikim, beceri ve uzmanlıktan kaynaklı yetkinliğin süreçleri yönetmekte ne denli etkin olduğunu biliyoruz. Bu konuda asla ödün vermiyoruz.

Deneyim ve tecrübemizle, etik değerlerden taviz vermeden uyuşmazlığın tarafı olanlara, çözümün bir parçası olduklarını hissettirerek ve  güven duygusunu oluşturarak kendilerine en uygun çözümü bulmalarını sağlıyoruz.

 

Neden Pera ?

İstanbul’un orta yerinde bir semtin tarihten gelen adıdır Pera. Peki Merkez’imizin bulunduğu İstanbul’un pek çok başka tarihi semti varken neden Pera?

Tarihi İstanbul’un yani yarımadanın dışındadır Pera. Ona dışarıdan ve tarafsız bir gözle bakar. Pek çok milletten insanlar tarih boyunca Pera’da buluşmuş, anlaşmış, uzlaşmış, ticaret yapmışlardır. Yani Pera anlaşmanın, uzlaşmanın, bir arada ve karşındakine saygı göstererek yaşamanın semtidir.

Arabuluculuk tam da bu değil midir zaten? Farklı ve aslen aralarında uyuşmazlık bulunan insanlar ya da kurumlar arabuluculuk sayesinde bir araya gelirler, ihtiyaç ve menfaatleri doğrultusunda uyuşmazlıklarını müzakere ederler, arabulucunun sağladığı tarafsız ortamdan aldıkları güvenle bir uzlaşma zemini yakalarlar ve uyuşmazlığa bir son verirler. Pera’da yaşamış eskiler gibi…

Gelin siz de Pera’nın bu uzlaşma kültüründen faydalanın.